Rejestracja i logowanie na SMF

Jak w przypadku większości for, również w SMF, aby rozpocząć pracę należy najpierw stworzyć konto. Niezależnie od tego czy chcemy zainstalować silnik, czy pracować jako użytkownik forum, musimy posiadać własne konto.

Rejestracja

Rejestracja na forum jest zazwyczaj bardzo prosta i wymaga wprowadzenia kilku danych, takich jak:

-nick
-hasło
-adres e-mail

W zależności od ustawień forum, możemy być proszeni o podanie innych danych jak płeć czy miejsce zamieszkania.

Formularz rejestracyjny dostępny jest zazwyczaj po kliknięciu w przycisk „rejestracja” który widoczny jest w górnym rogu strony (w niektórych przypadkach gdzie indziej, zależy to od wykorzystanej skórki i układu graficznego). Czasami opcja rejestracji może być zablokowana.

Niektóre z for posiadają również zablokowany dostęp do wybranych elementów (działów, postów). Aby móc zobaczyć te treści należy posiadać odpowiedni rodzaj konta np. konto administratorskie lub moderatora. Dla osób, które chcą, aby forum stanowiło zamkniętą grupę, została przewidziana opcja, która umożliwia udostępnienie treści tylko zalogowanym użytkownikom (forum będzie widoczne dopiero po zalogowaniu się).

Logowanie

Jeśli posiadamy już konto (stworzyliśmy je w procesie rejestracji) możemy zalogować się na forum. W niektórych przypadkach będzie to możliwe dopiero po tym, jak administrator forum zatwierdzi ręcznie nasze konto. Opcja logowania znajduje się zazwyczaj obok opcji rejestracji i odsyła nas do formularza logowania, gdzie wystarczy wprowadzić wybrany login i hasło. Daje nam to możliwość pisania nowych wątków i odpowiadania w już stworzonych tematach.

Leave a Reply

Required fields are marked*