Tworzenie wiadomości na SMF

Głównym celem for jest możliwość prowadzenia dyskusji. Aby było to możliwe niezbędne jest zakładanie nowych wątków oraz tworzenie wiadomości. W przypadku for opartych o silnik SMF tworzenie nowych odpowiedzi jest dziecinnie proste.

Tworzenie nowego wątku

W pierwszej kolejności należy przejść do działu, w którym chcielibyśmy się wypowiedzieć. Jest to lista tematów – wątków (czasami wykorzystuje się angielską nazwę threats). W większości przypadków na górze i na dole tej listy widnieje opcja „rozpoczynanie nowego wątku”, które odsyła do formularza umożliwiającego stworzenie nowego tematu. Warto zaznaczyć, że przy niektórych ustawieniach forum, taka możliwość jest dostępna tylko dla wybranych osób lub grup użytkowników. Jeśli do nich nie należymy, nie będziemy mogli zobaczyć tej opcji.

Aby wysłać wątek należy uzupełnić odpowiednie pola formularza:

Temat – czyli tytuł naszego wątku (będzie on wyświetlany na liście tematów w danej kategorii forum)
Treść wiadomości – jest to miejsce na naszą wypowiedź.

Niektóre z for umożliwią załączanie do wątków własnych obrazków czy plików, a także tworzenie ankiet.

Po wypełnieniu wszystkich pól należy wcisnąć przycisk „wyślij wiadomość”. Nasz wątek powinien pojawić się na liście. Jeśli przed wysłaniem chcemy się upewnić, że wszystko wygląda tak jak założyliśmy, możemy skorzystać z opcji „podgląd”.

Tworzenie odpowiedzi w wątku

Tworzenie nowej odpowiedzi jest bardzo podobne do tworzenia wątku, z tą różnicą, że odpowiedzi tworzy się w wątkach, a nie działach. Wystarczy wejść na interesujący nas temat i skorzystać z opcji „dodaj nową odpowiedź” lub „szybka odpowiedź”. Po wpisaniu treści wystarczy kliknąć „odpowiedz”. Nasza odpowiedź powinna się pojawić jako treść w wątku.

Leave a Reply

Required fields are marked*