Wyszukiwanie na SMF

Cieszące się popularnością fora bardzo często posiadają setki, a nawet tysiące wątków i odpowiedzi. Z tego względu czasami znalezienie interesującego nas tematu może być trudne. Na szczęście twórcy silnika przewidzieli to i stworzyli możliwość przeszukiwania forum.

Każde forum SMF posiada dwie opcje:

-proste wyszukiwanie

-zaawansowane wyszukiwanie

Proste wyszukiwanie

Opcja ta przeszukuje wątek, w którym się aktualnie znajdujemy pod kątem wpisanej frazy w polu wyszukania. Podobnie będzie to działać w przypadku przeszukiwania działów. Tego typu wyszukiwanie jednak nie zawsze daje pożądane wyniki, dlatego często niezbędnym jest zawężenie pola poszukiwań dobierają bardziej trafną frazę lub wykorzystując opcje szukania zaawansowanego.

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak się łatwo domyślić, daje ono dużo więcej możliwości niż opcja prostego wyszukiwania. Liczba dostępnych możliwości początkowo może wydawać się przerażająca, jednak po dokładnym zapoznaniu się z formularzem okazuje się on zazwyczaj bardzo prosty w obsłudze. Przy zaawansowanym wyszukiwaniu mamy dostępne opcje:

-wyszukiwanie z dopasowaniem wszystkich słów (szukane będą tylko ciągi znaków identyczne do tego który wpisaliśmy)

-wyszukiwanie z dopasowaniem dowolnych słów (szukane będą ciągi znaków, które przypominają ten wpisany przez nas, ale mogą się różnić np. odmianą wyrazów czy posiadać inne słowa wplecione we wpisaną przez nas frazę)

Leave a Reply

Required fields are marked*